News

Zajęcia dodatkowe

Bezpłatne zajęcia dodatkowe rozpoczną się 01.10.2019r.

Dzieci z grup 3,4 i 5- latków prosimy zgłaszać u wychowawców grup bezpośrednio lub mailowo.

Uczniów z klas 0,1 i 2 prosimy zgłaszać u wychowawców klas bezpośrednio, mailowo lub za pomocą elektronicznego dziennika Librus.

Płatne zajęcia dodatkowe prowadzone przez instruktorów z firm zewnętrznych przez najbliższe dwa tygodnie, tj. 01-11.10.2019 r. będą odbywać się w formie zajęć pokazowych dla poszczególnych grup i klas.

O terminach i godzinach pokazów będziemy informować na bieżąco.

Zapisów na te zajęcia również dokonujemy u wychowawców.

Minimalna liczba uczestników, aby dane koło ruszyło  -6 osób (z wyjątkiem zajęć tenisa).

Po zaktualizowaniu list chętnych na  zajęcia opublikujemy harmonogram zajęć, który jest uzależniony od liczby zapisanych dzieci/uczniów.

Prosimy o przemyślany wybór zajęć, ponieważ uczestnictwo w wybranych zajęciach będzie obowiązywało do ferii zimowych.

Po tym terminie będzie można dokonać zmiany koła lub kontynuować wcześniej wybrane zajęcia.

więcej 

Logopedyczne badania przesiewowe

Szanowni Państwo,
od 26.09.2019 r. do 11.10.2019 r. w Przedszkolu i Szkole PWN będą odbywać się logopedyczne badania przesiewowe.
Rodzice nowych uczniów otrzymają podsumowanie badania przesiewowego do 15.10.2019 r.
Rodzice pozostałych uczniów otrzymają mailową informację w przypadku, gdy u dziecka będzie zalecana terapia logopedyczna lub spotkanie konsultacyjne.
Jeżeli mają Państwo pytania związane z badaniami przesiewowymi i organizacją zajęć logopedycznych, proszę je kierować do pani Magdaleny Albiniak, na adres mailowy: magdalena.albiniak@pwn.pl

więcej 

Program Cambridge Primary

Z radością informujemy, że nasza szkoła jest częścią wspólnoty Cambridge, która obejmuje blisko milion uczniów w 160 krajach.

Program Cambridge jest wynikiem ponad 150-letniej praktyki edukacyjnej Uniwersytetu Cambridge. Korzysta także z wiedzy i doświadczenia międzynarodowych pracodawców, do których trafiają jego absolwenci. Cel programu to rozwijanie u uczniów pewności siebie, odpowiedzialności, zaangażowania, innowacyjności oraz zdolności do refleksyjnego myślenia.

Program Cambridge, który już wdrożyliśmy w naszej szkole, zawiera wysokiej jakości wsparcie merytoryczne dla nauczycieli oraz wprowadza zintegrowany system ocen. Wyznacza uczniom przejrzysty i długofalowy (od 5 do 19 lat) model edukacji, który rozbudza ich naturalną ciekawość i pasje poznawcze.

Aż 98% nauczycieli akademickich zadeklarowało, że Program Cambridge stanowi doskonałe przygotowanie do edukacji uniwersyteckiej i wydatnie pomaga studentom podczas studiów wyższych. Wykładowcy podkreślają, że uczniów Programu Cambridge cechuje umiejętność logicznego i krytycznego myślenia, uporządkowanego i rozumnego argumentowania, zdolność konstruowania popartych argumentacją wyjaśnień, czy prezentowania logicznych przyczyn zjawisk.

więcej 

Europejski Dzień Języków

26 września będziemy wspólnie świętować Europejski Dzień Języków.

Tego dnia nasza szkoła stanie się terenem gry, a klasy i korytarze skryją ciekawe zadania. Uczniowie podzieleni na grupy będą rozwijać swoje kompetencje językowe na wiele niestandardowych sposobów. W zabawie wezmą udział wszystkie dzieci z klas 0-2.

Na relację z wydarzenia zapraszamy na naszą stronę na Facebooku :)

więcej 

Zebranie Rodziców

Serdecznie zapraszamy Państwa na pierwsze w nowym roku szkolnym zebrania klasowe.

Podczas spotkań zostaną omówione sprawy organizacyjne, w tym harmonogram wydarzeń, regulaminy oraz program Cambridge.

  • 11 września (środa), godz. 17:00 – zebrania rodziców dzieci z klas 1 i 2
  • 12 września (czwartek), godz. 17:00 – zebrania rodziców dzieci z klas 0a i 0b.

Do zobaczenia!

więcej