Literka T na wiele sposobów

Powoli poznajemy litery. Wszystkie są w naszym alfabecie ważne. Literka „t” jest jednak bardzo wyjątkowa, ponieważ na nią zaczyna się wyraz „tata”. Poznając tę literkę mięliśmy okazję porozmawiać o naszych tatusiach. Powstał też plakat. Każdy narysował portret swojego taty i powiedział, co jest w nim wyjątkowego. To była lekcja pełna miłych uczuć i wzruszeń.
klasa 0

Wieczornica

15 listopada 2017r. spotkaliśmy się w naszej szkole: dzieci, rodzice i nauczyciele, na pierwszej Wieczornicy. Siedząc przy świetle sztucznego ogniska, wspólnie śpiewaliśmy patriotyczne pieśni, tak jak żołnierze w tamtych latach. Dekoracja wykonana była własnoręcznie przez dzieci z przedszkola i szkoły i składała się z biało-czerwonej flagi i godeł Polski. Wyglądało to jak na zdjęciu poniżej.

Ta krótka lekcja historii, przypomniała nam, że jesteśmy Polakami i mamy być z czego dumni.

Nasze godło

Każde dziecko wie, że godłem Polski jest biały orzeł w złotej koronie i ze złotymi pazurami na czerwonym tle. Klasa 0 zrobiła takie orły.

Teraz nasze prace pięknie ozdabiają klasę i przypominają nam, że mieszkamy w Polsce i uczymy się w polskiej szkole.

klasa 0