Europejski Dzień Języków Obcych

On the 26th of September we celebrated the European Day of Languages in our school. We were learning about the different European countires, their flags and their langauges, we even learned a handful of phrases in German, Italian, Spanish, French and even Danish! The Director of the School visited our classroom on that day to tell us about the multilingual wealth of Europe. This whole day resulted in a film that Marta Maciejewska, our English teacher, filmed with our class. That was an interesting and new experience for us!

Europejski Dzień Języków Obcych

Uroczysta inauguracja Dwujęzycznej Szkoły podstawowej PWN i roku szkolnego 2017/2018

W poniedziałek, 4 września rozpoczęliśmy pierwszy rok w nowej szkole…  Był to również pierwszy dzień szkoły dla dwunastki naszych pierwszoklasistów. W auli szkolnej zgromadziły się dzieci z klasy I, bardzo przejęte i zaciekawione, ich rodzice, rodzeństwo i dziadkowie. Była również ósemka dzieci z oddziału przedszkolnego – „zerówki” . Przybyli zaproszeni goście z PWN – Zarząd organu prowadzącego szkołę z panią prezes Dorotą Twarowską i Panią Lidią Banach. Była nasza kadra pedagogiczna na czele z wychowawczynią klasy I, panią Katarzyną Szumską i wychowawczynią klasy 0, panią Agnieszką Godlewską. Pani Marta Maciejewska, nauczycielka angielskiego od pierwszych chwil zwracała się do dzieci po angielsku, a w trakcie uroczystości nauczyła dzieci i rodziców angielskiej piosenki na powitanie. Przybył zaproszony przez PWN gość, pani Agata Hącia, językoznawca i dziennikarka. Każdy uczeń dostał egzemplarz jej książki i miał okazję otrzymać od autorki autograf.  Były krótkie przemówienia, prezenty od PWN, wiele uśmiechów i radości.

Po uroczystości w auli, dzieci, rodzice i zaproszeni goście przeszli przed wejście główne do szkoły, gdzie nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi  i „otwarcie” budynku wielkim, „złotym” kluczem. Wszyscy weszliśmy do czystego, jasnego budynku szkoły, a dzieci udały się z wychowawczyniami do swoich klas, gdzie na ławkach czekały na nich nowe podręczniki. Wychowawcy zadbali, by sale lekcyjne już pierwszego dnia były kolorowe i przyjazne.