Święto Ziemii

W ostatnim tygodniu kwietnia obchodziliśmy święto Ziemii. Dzień Ziemii uczciliśmy pracami plastycznymi z recyklingu!

Wizyta w Muzeum Ewolucji

W dniu 25 kwietnia nasi uczniowie odwiedzili Muzeum Ewolucji! Z zapartym tchem wysłuchaliśmy opowieści o prehistorycznych gadach i poznawaliśmy szczegóły pracy paleontologa.

Festyn Naukowy

W sobotę 21 kwietnia w naszej szkole odbył się Festyn Naukowy, który uroczyście otworzyła Pani Dyrektor. Następnie wszystkie przybyłe dzieci i ich rodzice mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanych naukowych atrakcji. Tego dnia w naszej szkole mogliśmy:
– pobawić się w naukowców, robiąc prawdziwe eksperymenty chemiczne,
-skonstruować robota z klocków lego i sprawić, by się poruszył;
-wybrać się w podróż do Indii i zaprzyjaźnić ze słoniami;
-porozwiązywać łamigłówki matematyczne z MATPLANETĄ;
-sprawdzić swoją wiedzę i umiejętności w GRZE MIEJSKIEJ
oraz wybrać się w podróż z językiem angielskim po Amazonii.
Ponieważ pogoda dopisała, uczestnicy pikniku mogli spędzić przyjemnie czas, odpoczywając i bawiąc się na naszym placu zabaw. Trzeba przyznać, że było to miło i konstruktywnie spędzone sobotnie przedpołudnie.

W Muzeum Azji i Pacyfiku

W piątek 13 kwietnia, klasa I i 0 uczestniczyły w lekcji muzealnej „Mieszkańcy Dżungli” w Muzeum Azji i Pacyfiku. Była to bardzo ciekawa lekcja przyrody, na której mogliśmy się dowiedzieć co to jest dżungla i jakie możemy w niej spotkać zwierzęta. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie samego muzeum i rozwiązywanie przyrodniczych zagadek. Mamy nadzieję, że nie jest to nasza ostatnia wizyta w tym miejscu.

Galeria dostępna po zalogowaniu Zaloguj się ›

Czekoladowy dzień

Chyba wszyscy uwielbiają czekoladę. My oczywiście też. Ale czy wszyscy wiedzą od kiedy ludzie delektują się tym przysmakiem? I czy rzeczywiście czekolada jest słodka? My już znamy odpowiedzieć na te pytania. Dowiedzieliśmy się tego i wielu inny ciekawych rzeczy na temat czekolady na czekoladowych warsztatach. Warsztaty odbyły się w pijalni czekolady E. Wedla. Najpierw przenieśliśmy się w czasie do momentu kiedy Pan Karol Wedel założył sklep, w którym sprzedawał swoje wyroby, potem dekorowaliśmy pierniczki, a na koniec dostaliśmy przepyszną niespodziankę. W pijalni czekolady nie obyło się bez spróbowania tego pysznego napoju.

Niewątpliwie to była najsłodsza wycieczka na jakiej byliśmy do tej pory.

Galeria dostępna po zalogowaniu Zaloguj się ›