Dzień św. Patryka

17 marca świętowaliśmy po raz pierwszy w naszej szkole i w przedszkolu Dzień św. Patryka. Dużo można o tym wydarzeniu powiedzieć…ale na pewno nie to, że dało się na nim nudzić! Uczyliśmy się tańców irlandzkich (które wcale nie były takie łatwe!), zebraliśmy pełne garnki czekoladowych monet podczas gry na terenie szkoły i stworzyliśmy bardzo kolorowe prace plastyczne, wszystkie z motywem koniczynki i tęczy – czyli symboli dnia św. Patryka. Dodatkowo mogliśmy pomalować nasze buzie w różne wzory, zrobić sobie selfie ze śmiesznymi gadżetami w naszej irlandzkiej foto-budce, a kiedy zgłodnieliśmy – przekąsić tęczowe galaretki, kolorowe szaszłyki z owoców i popić przepysznym zdrowym koktajlem – oczywiście zielonym. Co więcej, nasz native speaker, Irlandczyk Marc, przygotował prezentację o swoim kraju, przedszkole uświetniło ten dzień piosenkami, a klasa pierwsza przygotowała teatrzyk kukiełkowy przedstawiający historię świętego Patryka. Odbył się też konkurs najbardziej zielonych strojów. Po prostu nie dało się nudzić! Wszyscy, zarówno dzieci, jak i rodzice, włączyli się we wszystkie zabawy i wcale nikomu nie chciało się wracać do domu. Mamy nadzieję, że daliśmy początek nowej tradycji obchodzenia tego święta w naszej szkole.

Galeria dostępna po zalogowaniu Zaloguj się ›

Muzeum Etnograficzne – Święta Wielkanocne po Polsku

9 marca uczniowie klasy I i 0 uczestniczyli w lekcji muzealnej dotyczącej Świąt Wielkanocnych w Muzeum Etnograficznym. To krótkie spotkanie z historią dało nam możliwość poznania dawnych tradycji wielkanocnych obchodzonych na polskich wsiach. Największe wrażenie zrobiły na nas misternie wykonane pisanki.

Oprócz zwiedzania wystawy mieliśmy również możliwość wykonania samodzielnie ozdób na doniczki i zasadzenia owsa. Teraz czekamy z niecierpliwością aż wyrośnie.

Polskie ptaki

Nasze niesamowite zerówczaki przygotowały krótką lekcję dla klasy I dotyczącą ptaków, które zimują w Polsce. Do tej lekcji przygotowywały się sumiennie: wykonały plakaty o ptakach i wygłosiły krótką „prelekcję” na ten temat. Kosztowało ich to dużo wysiłku i stresu, ale dały radę. Wielkie brawa dla ZERÓWECZKI !